Producent kotłów c.o. na paliwa stałe – MCE

Kotły na paliwa stałe

Firma MCE to ceniony przez klientów producent kotłów c.o. na paliwa stałe. Dzięki ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu w branży ciepłowniczej oferowane przez nas urządzenia osiągają bardzo wysoką efektywność energetyczną. Za sprawą stosowania nowoczesnej konstrukcji pieca – odpowiednio wyprofilowanych turbulatorów czy elementów ceramicznych podnoszących temperaturę spalania oraz dopracowanych palników precyzyjnie dozujących paliwo – proces pozyskiwania energii jest niezwykle wydajny i pozwala na całkowite dopalanie wszystkich pozostałości. Wpływa to korzystnie zarówno na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, jak i na poziom zużycia paliwa. Możliwość uzyskiwania dużej ilości ciepła z jednej porcji opału oznacza, że za tę samą kwotę przeznaczoną na ogrzewanie użytkownicy kotłów c.o. produkowanych przez firmę MCE otrzymują więcej ciepła.

Dokładne spalanie przekłada się nie tylko na oszczędności finansowe, ale także na komfort obsługi kotła ciepłowniczego, ponieważ w jego efekcie powstaje mniejsza ilość popiołu. Sprawia to, że tak nielubiane przez użytkowników odpopielanie może być przeprowadzane znacznie rzadziej. Jako producent kotłów c.o. firma MCE dba o komfort obsługi swoich produktów, także szeroko stosując zautomatyzowane systemy podawania paliwa.

Rodzaje kotłów c.o. – piece na węgiel i inne rodzaje paliwa w ofercie MCE

Wybierając rodzaj kotła centralnego ogrzewania warto rozważyć dwie kwestie – wygodę użytkowania dzięki zastosowaniu podajników oraz rodzaj paliwa. Jako producent kotłów wysokiej klasy w MCE oferujemy szeroki wybór pieców z różnymi typami podajników, zapewniającymi różne właściwości i odpowiednie do stosowania wybranych paliw.

Produkowane przez MCE kotły z podajnikiem pozwalają na znaczną oszczędność czasu dzięki zmniejszeniu częstotliwości konieczności uzupełniania opału. Montowane w kotłach zasobniki mieszczą duży zapas paliwa, co sprawia, że jednorazowe zasypanie ekogroszku czy pelletu umożliwia automatyczną pracę kotła przez kilka, czy nawet kilkanaście dni – zależnie od zapotrzebowania na ciepło i intensywności pracy urządzenia. W ofercie firmy znajdują się zarówno kotły na ekogroszek, jak i na pellet drzewny posiadające certyfikaty 5 klasy i znak Ecodesign. MCE eksportuje też kotły z certyfikatami 3 i 4 klasy, w tym również urządzenia zasilane biomasą. Produkowane przez nas kotły z podajnikiem są wyposażane w zaawansowane systemy sterujące kontrolujące jakość spalin, precyzyjnie dozujące ilość paliwa i dobierające optymalną ilość powietrza pozwalającą na najbardziej efektywne spalanie.

W swoim portfolio posiadamy kilka rodzajów kotów z podajnikami różnych typów. Kotły zasilane pelletem czy ekogroszkiem wykorzystują podajniki ślimakowe. Kotły, które dają możliwość spalania węgla o zróżnicowanej granulacji czy biomasy w postaci zbóż, czy pestek mogą być wyposażone w podajniki tłokowe. Niezależnie od zastosowanego rozwiązania kotły centralnego ogrzewania od producenta MCE oferują długą, efektywną i oszczędną pracę. Dodatkową zaletą produkowanych przez nas kotłów jest możliwość uzyskania dopłaty do ich zakupu.

Kotły górnego i dolnego spalania – jak wybrać piec na węgiel?

O tym, jak wybrać rodzaj kotła, decyduje wiele parametrów. Obok wspomnianych już typów podajników czy rodzajów paliwa, warto zwrócić uwagę na drogę, którą odprowadzane są spaliny. Mamy tu do czynienia z dwoma możliwościami: są to kotły dolnego lub górnego spalania. W przypadku nieco tańszych urządzeń stosowane jest to pierwsze rozwiązanie, niestety mniej wydajne oraz o niższym komforcie obsługi.

Kotły dolnego spalania wymagają częstszego podawania paliwa – drewna lub węgla i jego rodzajów – które zasypywane jest na nagromadzony żar. W efekcie mamy do czynienia z nieco większą produkcją spalin oraz sadzy. Wiąże się to z niższą wydajnością, koniecznością czyszczenia pieca oraz nieuniknionymi stratami ciepła.

Na czym polega różnica? W kotłach górnego spalania spalanie i gromadzenie żaru są oddzielone, co przy dodatkowym zastosowaniu podajnika i zasobnika pozwala na wygodniejszą obsługę, podniesienie efektywności spalania i – co za tym idzie – wydajności grzewczej. Należy natomiast zwrócić uwagę na rodzaj paliwa – w takich rodzajach kotłów należy stosować się do zaleceń producenta, wskazujących jaki typ paliwa jest odpowiedni do danego typu pieca.

MCE – producent kotłów c.o. z dopłatami

Firma MCE to producent kotłów c.o., które mogą być zakupione przy wykorzystaniu dopłat z różnych programów wymiany kotłów czy termomodernizacji. Kotły MCE posiadające certyfikat 5 klasy i znak Ecodesign mogą być m.in. kupowane w ramach programu „Czyste powietrze”, a także w innych wspieranych przez samorządy lokalne. Pełną informację o wysokości i zasadach przyznawania dopłat do kotłów na pellety i ekogroszek można uzyskać w urzędzie gminy właściwym ze względu na miejsce montażu pieca. Zakup najwyższej jakości kotła c.o. produkowanego przez firmę MCE to wiele oszczędności – możliwa jest ulga przy zakupie, zmniejszenie ilości zużywanego opału oraz ograniczenie czasu potrzebnego na obsługę kotłowni.

Zapraszamy do korzystania z oferty firmy MCE.

 

5 klasa

Kotły automatyczne na eksport

Kotły zasypowe na eksport

Palniki

Innowacje, Ekologia, Kompleksowość

Producent kotłów MCE oferuje sprawne, niezawodne, bezawaryjne, bezpieczne w użytkowaniu kotły oparte na wieloletnim
doświadczeniu w branży.

Dowiedz się więcej

CO DALEJ?

KONTAKT POWRÓT