Informacje o firmie MCE – historia i prowadzona działalność
MCE Producent kotłów
MCE Technika Grzewcza i Sanitarna

Historia

1998

Początki działalności naszej firmy sięgają końca ubiegłego stulecia. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 1998 roku, rozpoczynając sprzedaż pras hydraulicznych na terenie Polski, Czech oraz Słowacji. W tym samym czasie w ofercie pojawiły się także automatyczne kotły centralnego ogrzewania opalane węglem oraz drewnem, które początkowo miały stanowić dodatkowy obszar działalności.

2001

Kolejne lata oraz wiążące się z nimi zmiany na rynku przyczyniły się do podjęcia decyzji o zmianie dotychczasowego profilu działalności i skupieniu się na kotłach centralnego ogrzewania. W ciągu następnych 3 lat zdobyliśmy niezbędne doświadczenie w branży grzewczej oraz powiązanej z nią branży hydraulicznej i sanitarnej, bacznie obserwując trendy pojawiające na rynku.

2002

MCE jako jedna z pierwszych firm w Polsce montuje kolektory słoneczne, zajmuje się ich serwisem i dystrybucją. W tym samym okresie rozpoczyna działalność jako Market wod-kan-co-gaz, wprowadzając pierwsze artykuły związane z instalacjami wodnymi, kanalizacyjnymi, ciepłowniczymi i gazowymi do sprzedaży.

2004

Z linii produkcyjnej zjeżdża pierwsza i druga konstrukcja marki MCE – kotły V3 i V7. Pierwszy z nich to kocioł dolnego i górnego spalania opalany drewnem, drugi to w pełni automatyczny kocioł na ekogroszek i pellet. MCE oprócz działalności produkcyjnej rozpoczyna świadczenie usług montażu kotłów centralnego ogrzewania na terenie Małopolski.

2006

Firma zakupiła kolejny budynek, w którym otwarto nowy market wod-kan-co-gaz MCE. Inwestycje w rozrost naszej placówki wiązały się z rozwojem kadry pracowniczej. Nowa siedziba stworzyła wiele dodatkowych miejsc pracy oraz stała się szansą na indywidualny rozwój, umożliwiając jednocześnie współtworzenie lepszego jutra polskiej gospodarki.

2010

Gruntowna restrukturyzacja przedsiębiorstwa, której owocem było uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego pozwalającego na harmonijne realizowanie naszej filozofii EKOLOGICZNEJ, INNOWACYJNEJ i KOMPLEKSOWEJ działalności.

MCE zostaje początkowo partnerem, a następnie udziałowcem grupy zakupowej Sangroup.

2010

Gruntowna restrukturyzacja przedsiębiorstwa, której owocem było uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego pozwalającego na harmonijne wypełnianie naszej filozofii EKOLOGICZNEJ, INNOWACYJNEJ i KOMPLEKSOWEJ działalności.

2013

Pierwszy kocioł marki MCE – model V7 – osiąga 5 klasę emisji spalin.

2015

W markecie wod-kan-co-gaz MCE można dokonać zakupu aż 15 000 różnych produktów związanych z branżą wodno-kanalizacyjną, ciepłowniczą i gazową, a liczba produktów dostępnych na zamówienie przekracza 50 000! Bliski kontakt z producentami, ścisła współpraca z działami serwisowymi oraz dogodna lokalizacja przy drodze krajowej sprawia, iż nie ma zamówień i problemów, z którymi nie bylibyśmy w stanie Państwu pomóc.

2017

MCE korzysta z programu dotacji unijnych skierowanych na rozwój sektora MŚP. Pieniądze zostają przeznaczone na zakup nowoczesnych laserów do cięcia stali CNC oraz pozostałych urządzeń wykorzystywanych w produkcji kotłów centralnego ogrzewania.

2018

Kolejny segment działalności firmy – pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz induktory ciepła.

2022

Powstaje nowa siedziba, zbudowana w duchu idei firmy – funkcjonalna, nowoczesna i ekologiczna. Budynek wyposażony jest w powietrzną pompę ciepła o mocy, która za pomocą „podłogówki” ogrzewa i chłodzi przeszło 2000 m2 powierzchni. Wsparcie dla systemu ogrzewania stanowi centrala wentylacyjna, w której skład wchodzi rekuperacja, klimatyzacja i wentylacja. Całości dopełnia instalacja fotowoltaiczna o mocy 26 kw, zapewniająca energię elektryczną na potrzeby całej firmy.

MCE – historia firmy i profil działalności

O Firmie

Kotły znajdujące się w ofercie naszej firmy są konstruowane w oparciu o nowoczesne technologie, co gwarantuje ich sprawność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Posiadamy kotły dopasowane do najwyższych wymagań, ponadto realizujemy indywidualne projekty zarówno w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, jak i wielkopowierzchniowych placówkach handlowych. Pełen wachlarz naszych produktów obejmuje urządzenia tradycyjne, opalane drewnem i węglem, które są przeznaczone wyłącznie na eksport oraz nowoczesne, przystosowane do spalania biomasy, ekogroszku i pelletu, których obsługa ogranicza się do minimum. Wybór kotłów marki MCE gwarantuje dostęp do rozbudowanej sieci serwisowej. Naszym priorytetem jest wszechstronna obsługa klienta zarówno przed, jak i po zamontowaniu urządzeń grzewczych.

Kotły MCE to przede wszystkim urządzenia 5 klasy, spełniające wymagania Ekoprojektu, dotowane z programów RPO oraz PONE. Starania MCE o wzrost efektywności grzewczej, i tym samym ekologiczności polskich kotłów zostały docenione między innymi przez realizatorów ogólnopolskiego rankingu „Gazel Biznesu” oraz Polską Izbę Ekologii w konkursie „TOP TEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”. Duży nacisk na poszczególne fazy produkcji, a także promocji i sprzedaży stanowi, iż jesteśmy wiarygodnym partnerem handlowym. Dzięki niezawodności naszych wyrobów zdobyliśmy uznanie wśród odbiorców i ekspertów. Jesteśmy pewni, że również Państwo dołączą do szerokiego grona usatysfakcjonowanych klientów.

Usługi stanowią drugi filar działalności firmy MCE. Ścieżka naszej współpracy z klientami rozpoczyna się od wyceny planowanej inwestycji, biegnie przez montaż, aż do serwisu i usług pogwarancyjnych. Zatrudniamy wielu wykwalifikowanych instalatorów i hydraulików, a w razie potrzeby współpracujemy z firmami z instalatorskimi działającymi na terenie całego kraju. Klienci bardzo cenią sobie naszą elastyczność w realizacji inwestycji – zarówno przy montażu kotłów, jak i oczyszczalni ścieków czy nowoczesnych systemów fotowoltaicznych lub pomp ciepła.

W stałej ofercie posiadamy materiały i urządzenia niezbędne do wykonywania wszelkich realizacji w zakresie techniki grzewczej i sanitarnej.

Od wielu lat współpracujemy z renomowanymi producentami artykułów instalacyjnych. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. kotły węglowe, gazowe, systemy do montażu centralnego ogrzewania, centralnej wody użytkowej, ogrzewania podłogowego, oczyszczalnie ścieków, szamba, kolektory słoneczne, pompy ciepła i wiele innych. Od 2009 r. należymy do jednej z większych grup zakupowych w Polsce – Sangroup. Dzięki tej współpracy możemy zaoferować Państwu najlepszą ofertę cenową i dostęp do produktów z zakresu techniki grzewczej, sanitarnej, ceramiki i armatury łazienkowej. W markecie techniki grzewczej i sanitarnej MCE znajdą Państwo 15 000 sztuk asortymentu związanego z naszą branżą, a liczba produktów dostępnych na zamówienie przekracza 50 000. Ścisła współpraca z producentami, działami serwisowymi oraz dogodna lokalizacja przy drodze krajowej sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać każdemu zamówieniu. Do Państwa dyspozycji oddajemy sztab wyszkolonych specjalistów i zachęcamy do sprawdzenia ich kompetencji!

CO DALEJ?

KONTAKT POWRÓT