Kotły 5 klasy na ekogroszek i pellet drzewny

Kotły 5 klasa

Kotły na ekogroszek i pellet MCE zaliczane do 5 klasy wg PN-EN 303-5:2012 to urządzenia, które powodują znacznie mniejszą emisję do atmosfery szkodliwych substancji. Dzięki specjalnej konstrukcji pozwalającej na uzyskiwanie wysokiej temperatury w palenisku i dopalaniu powstających gazów wylotowych uwalnianie pyłów, tlenków węgla, organicznych związków gazowych i tlenków azotu wraz z wydobywającym się z komina dymem mieści się w dopuszczalnych granicach.
Kotły 5 klasy na ekogroszek i pellet są w stanie znacznie efektywniej produkować ciepło, ponieważ spalają większą część dostarczanego paliwa w porównaniu z konstrukcjami starszego typu. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym wymiennikom ciepła odbierają też dużą część energii zmagazynowanej w spalinach. Pełne wykorzystywanie kaloryczności opału przekłada się bezpośrednio na mniejsze jego zużycie i co za tym idzie niższe wydatki na ogrzewane.

W ofercie firmy MCE znajdują się zarówno kotły 5 klasy opalane ekogroszkiem, jak i pelletem drzewnym. Oba rozwiązania mają wiele zalet, a specyfika ich funkcjonowania oraz dostępność źródeł opału sprawia, że mogą z powodzeniem spełnić różne oczekiwania użytkowników. Tym, co łączy urządzenia firmy MCE zasilane pelletem i ekogroszkiem jest wysoka sprawność energetyczna oraz wygoda obsługi i niezawodność działania, zapewniana dzięki pojemnym zasobnikom, wykorzystaniu najlepszych materiałów i podzespołów oraz przyjaznemu dla użytkownika systemowi sterowania i kontroli parametrów pracy.

Kotły na ekogroszek – wysoka efektywność i wygoda

Kotły na ekogroszek pozwalają na wykorzystywanie wysokiej kaloryczności najlepszych gatunków węgla kamiennego. Dobrej jakości workowany ekogroszek może dostarczyć nawet blisko 31 MJ/kg, co sprawia, że urządzenia nim zasilane są w stanie wyprodukować dużą ilość ciepła ze stosunkowo małej ilości opału. Stosowanie ekogroszku pozwala na wykorzystywanie w konstrukcji systemu transportu paliwa z podajnika do komory spalania podajników ślimakowych. Ich wielką zaletą jest to, że umożliwiają bardzo precyzyjne dozowanie dawki opału oraz, za sprawą dostarczania węgla od dołu paleniska, stosowanie wydajnych palników typu retortowego.
Stosowanie kotłów na ekogroszek oznacza także niższą emisję szkodliwych substancji w porównaniu z urządzeniami zasilanymi węglem innego rodzaju. Ekogroszek ma bardzo niską zawartość siarki, która nie przekracza 1%. Niska jest także jego spiekalność, co znacząco ogranicza powstawanie i osadzanie się spieków z popiołu na elementach kotła.

Piec na pellet – wykorzystywanie energii odnawialnej

Piece na pellet pozwalają na ograniczenie emisji zanieczyszczeń, szczególnie dwutlenku węgla, zachowując wysoką wydajność, a jednocześnie są bardzo wygodne i niekłopotliwe w użytkowaniu. Dobrej jakości pellet drzewny dostarcza sporej ilości energii, nawet blisko 20 MJ/kg. Nie powoduje pylenia czy zabrudzeń w pomieszczeniach kotłowni, co jest szczególnie ważne w nowobudowanych domach, gdzie bywa ona często zlokalizowana tuż obok innych pomieszczeń użytkowych.
Piece na pellet są proekologiczne, ponieważ wykorzystują odnawialne źródło energii. Pellet drzewny jest bowiem produkowany ze specjalnie hodowanych roślin energetycznych jak wierzba czy topola lub drewna, które nie może być spożytkowane w inny sposób. Spalanie pelletu pozwala na zachowanie zerowego bilansu CO2, ponieważ uwalnia się przy nim jedynie taka ilość dwutlenku węgla, jaką pochłonęła roślina podczas swego wzrostu. Jeśli są Państwo zainteresowani montażem kotła 5 klasy, zachęcamy do kontaktu: chętnie wykonamy dla Państwa wycenę instalacji CO.

Innowacje, Ekologia, Kompleksowość

Producent kotłów MCE oferuje sprawne, niezawodne, bezawaryjne, bezpieczne w użytkowaniu kotły oparte na wieloletnim
doświadczeniu w branży.

Dowiedz się więcej

CO DALEJ?

KONTAKT POWRÓT