Systemy mocowań i akcesoria do montażu fotowoltaiki - MCE Wadowice

Elementy instalacji: inwertery, systemy mocowań i akcesoria

Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne, najczęściej utożsamiamy ją z modułami znajdującymi się na dachu lub na gruncie.

 

Należy pamiętać, że mimo że panele fotowoltaiczne są bardzo ważne, nie są one jedynym elementem całego systemu, jakim jest instalacja fotowoltaiczna przy domu. Jeśli chodzi o inne części, bez których nie byłoby możliwe uzyskanie energii elektrycznej to są to m.in. inwerter (zwany też falownikiem) oraz licznik dwukierunkowy. Konieczne są także wszelkiego rodzaju mocowania, dzięki którym moduły ustawione są pod odpowiednim kątem i produkują maksymalną ilość energii słonecznej, jak i inne akcesoria usprawniające cały proces.

 

Fotowoltaika dla każdego

 

Inwerter (inaczej falownik) to urządzenie, bez którego korzystanie z wyprodukowanej energii byłoby niemożliwe. Zamienia on prąd stały na zmienny, dzięki czemu możliwe jest pobieranie energii z gniazdek znajdujących się w pomieszczeniach. Niezbędna jest jak najlepsza współpraca inwertera z panelami fotowoltaicznymi – odpowiednie dobranie tych urządzeń umożliwia ich wysoką wydajność, a co za tym idzie, większe ilości energii elektrycznej płynącej w naszych przewodach. Falownik monitoruje również sieć i wyłącza się w razie wykrycia usterek, dzięki czemu instalacja jest chroniona.

 

Inne elementy instalacji fotowoltaicznej

 

Oprócz inwertera warto zwrócić uwagę na mocowania, dzięki którym panele zamontowane są pod odpowiednim kątem, tak aby mogły poobierać jak największą ilość energii słonecznej i przekształcać ją w elektryczną. Zaczepy występują w wielu różnych wariantach, w zależności od tego, na jakiej powierzchni mają być zamocowane moduły – na blachodachówce, zwykłej dachówce, czy innych. Oczywiście, jeśli dach jest płaski, konieczne są specjalne konstrukcje, które ustawią panele w odpowiednim kierunku, tak, aby mogły pobierać one maksymalnie dużo światła słonecznego. To samo tyczy się systemu, który znajduje się na gruncie – należy skorzystać ze specjalnych konstrukcji.

 

System fotowoltaiczny to więcej niż tylko panele i inwerter – jeśli chcesz poznać szczegóły, skontaktuj się z nami!

CO DALEJ?

KONTAKT POWRÓT