Fotowoltaika dla rolników

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to nie tylko propozycja dla domów oraz firm.

Panele fotowoltaiczne są idealnym rozwiązaniem dla rolników, którzy znacząco chcą obniżyć koszty związane z prowadzeniem gospodarstwa. Wszystkie maszyny używane w hodowli i uprawie, a także nowoczesne budynki obecne na wielu farmach pochłaniają ogromne ilości energii – tak więc system, który jest w stanie tę energię wytworzyć za darmo, pozwala na zaoszczędzenie ogromnej ilości pieniędzy.

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

Osoby zajmujące się uprawą i hodowlą mogą skorzystać z różnych możliwości, jeśli chodzi o obniżenie kosztów instalacji fotowoltaicznej. Każda osoba płacąca podatek rolny, może odliczyć od niego 25% kosztu inwestycji. Inną możliwością na obniżenie kosztów jest uzyskanie pomocy finansowej, np. z programu AgroEnergia. Dysponuje on dwoma rodzajami pomocy – możliwe jest otrzymanie dotacji lub pożyczki. Dofinansowanie może wynosić nawet do 40% kosztu całej inwestycji.

Jak długo działają instalacje fotowoltaiczne?

Systemy proponowane przez MCE posiadają gwarancję na 25 lat (a warto pamiętać, że koszt instalacji zwraca się po ok. 8 latach). W razie jakichkolwiek problemów z systemem, jesteśmy w stanie służyć pomocą i naprawić usterkę, bądź też wymienić instalację na nową. Warto wiedzieć, że po okresie gwarancji, większość systemów zachowuje co najmniej 80% wydajności, którą miało w momencie włączenia jej po raz pierwszy – nadal jest to ogromna ilość, która z pewnością wystarczy na pokrycie zapotrzebowania na prąd.

Co z nadwyżką energii?

Instalacje fotowoltaiczne dla rolników nie różnią się niczym od instalacji oferowanych rodzinom czy firmom. Nadwyżka wyprodukowanej i niewykorzystanej energii zostaje przeliczona i przesłana do sieci energetycznej. Następnie można nieodpłatnie wykorzystać 80% jej ilości. Dzięki temu darmowy prąd nie marnuje się, a użytkownik może wykorzystać jego większą część!

Warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną w swoim gospodarstwie rolnym. Chętnie pomożemy w wybraniu odpowiedniej wielkości instalacji oraz podpowiemy, jak uzyskać dofinansowanie.

CO DALEJ?

KONTAKT POWRÓT