MCE Producent kotłów
MCE Technika Grzewcza i Sanitarna

Historia

1998

Początki działalności naszej firmy sięgają końca ubiegłego stulecia. W 1998 roku firma rozpoczęła swoją działalność na rynku zajmując się sprzedażą pras hydraulicznych na terenie Polski, Czech oraz Słowacji. Nowością w asortymencie były automatyczne kotły centralnego ogrzewania opalane węglem oraz drewnem, które początkowo miały stanowić dodatkowy segment działalności.

2001

Kolejne lata oraz wiążące się z nimi zmiany na rynku przyczyniły się do podjęcia decyzji o zmianie dotychczasowego profilu działalności i skupienie się na dodatkowym segmencie, czyli kotłach centralnego ogrzewania. W ciągu następnych 3 lat zdobyliśmy niezbędne doświadczenie w branży grzewczej oraz powiązanej z nią branżą hydrauliczną i sanitarną, bacznie obserwując trendy dominujące na rynku.

2002

MCE jako jedna z pierwszych firm w Polsce montuje kolektory słoneczne, zajmuje się ich serwisem i dystrybucją. W tym samym okresie rozpoczyna działalność jako Market wod-kan-co-gaz wprowadzając pierwsze sztuki asortymentu do sprzedaży.

2004

Z linii produkcyjnej zjeżdża pierwszy i drugi kocioł marki MCE – V3 i V7. Pierwszy z nich to kocioł dolnego i górnego spalania opalany drewnem, drugi to w pełni automatyczny kocioł na ekogroszek i pellet. MCE oprócz produkcji rozpoczyna świadczenie usług montażu kotłów centralnego ogrzewania na terenie małopolski.

2006

Firma zakupiła nowy budynek, w którym otwarto nowy market wod-kan-co-gaz MCE. Inwestycje w rozwój naszej placówki wiązały się z rozwojem kadry pracowniczej, dla której nowa siedziba stworzyła wiele miejsc pracy oraz stała się szansą na indywidualny rozwój, pracując dla lepszego jutra polskiej gospodarki.

2010

MCE zostaje początkowo partnerem , a następnie udziałowcem grupy zakupowej Sangroup.

2010

Gruntowna restrukturyzacja przedsiębiorstwa, której owocem było uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego pozwalającego na harmonijne wypełnianie naszej filozofii EKOLOGICZNEJ, INNOWACYJNEJ i KOMPLEKSOWEJ działalności.

2013

Pierwszy kocioł marki MCE osiąga 5 klasę emisji spalin, V7.

2015

W markecie wod-kan-co-gaz MCE można dokonać zakupu już 15 000 sztuk asortymentu związanego z branżą, a liczba produktów dostępnych na zamówienie przekracza 50 000! Bliski kontakt z producentami, ścisła współpraca z działami serwisowymi oraz dogodna lokalizacja przy drodze krajowej sprawia, iż nie ma zamówień i problemów, z którymi nie byli byśmy wstanie Państwu pomóc.

2017

MCE korzysta z programu dotacji Unijnych skierowanych na rozwój sektora MŚP. Pieniądze zostają przeznaczone na zakup nowoczesnych laserów do cięcia stali CNC oraz pozostałych urządzeń wykorzystywanych w produkcji kotłów centralnego ogrzewania.

2018

Kolejny segment działalności firmy – pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz induktory ciepła.

O Firmie

Drugi filar naszej działalności stanowią usługi. Ścieżka naszej współpracy rozpoczyna się od wyceny planowanej inwestycji, biegnie poprzez montaż, aż do serwisu i usług pogwarancyjnych. Zatrudniamy szerokie grono instalatorów i hydraulików, a w razie potrzeby pozostajemy w bliskim kontakcie z firmami z instalatorskimi działającymi w Polsce. To co cenią w nas klienci to elastyczność w realizacji inwestycji zarówno montaży kotłów, jak i oczyszczalni ścieków czy nowoczesnych systemów fotowoltaiki i pomp ciepła.
Kotły znajdujące się w ofercie konstruowane są w oparciu o nowoczesne technologie, co gwarantuje ich sprawność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Posiadamy kotły dopasowane do państwa najbardziej restrykcyjnych wymagań, ponadto realizujemy indywidualne projekty zarówno w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, a także wielkopowierzchniowych obiektach handlowych. Pełen wachlarz produktów zestawia ze sobą urządzenia tradycyjne opalane drewnem i węglem kawałkowym przeznaczone wyłącznie na eksport oraz nowoczesne przystosowane do spalania biomasy niedrzewnej, ekogroszku, pelletu, których obsługa ogranicza się do minimum. Wybór kotłów marki MCE gwarantuje dostęp do rozbudowanej sieci serwisowej. Naszym priorytetem jest wszechstronna obsługa klienta zarówno przed jak i po zamontowaniu urządzeń grzewczych.

Kotły MCE to przede wszystkim urządzenia 5 klasy spełniające wymagania Ekoprojektu dotowane z programów RPO oraz PONE. Starania MCE o wzrost efektywności grzewczej i tym samym ekologiczności polskich kotłów zostały docenione między innymi przez realizatorów ogólnopolskiego rankingu „Gazel Biznesu” oraz Polską Izbę Ekologii w konkursie „ TOP TEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”. Duży nacisk na poszczególne fazy produkcji, a także promocji i sprzedaży stanowi, iż jesteśmy wiarygodnym partnerem handlowym. Dzięki niezawodności naszych wyrobów zdobyliśmy uznanie wśród odbiorców i ekspertów. Jesteśmy pewni, że również Państwo dołączą do szerokiego grona usatysfakcjonowanych klientów.

W stałej ofercie posiadamy materiały i urządzenia niezbędne do wykonywania wszelkich realizacji w zakresie techniki grzewczej i sanitarnej.
Od wielu lat współpracujemy z renomowanymi producentami artykułów instalacyjnych. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. kotły węglowe, gazowe, systemy do montażu centralnego ogrzewania, centralnej wody użytkowej, ogrzewania podłogowego, oczyszczalnie ścieków, szamba, kolektory słoneczne, pompy ciepła i wiele innych. Od 2009 r. należymy do jednej z większych grup zakupowych w Polsce – Sangroup. Dzięki tej współpracy możemy zaoferować Państwu najlepszą ofertę cenową i dostęp do produktów z zakresu techniki grzewczej, sanitarnej, ceramiki i armatury łazienkowej. W markecie techniki grzewczej i sanitarnej MCE znajdą Państwo 15 000 sztuk asortymentu związanego z naszą branżą, a liczba produktów dostępnych na zamówienie przekracza 50 000! Bliski kontakt z producentami, ścisła współpraca z działami serwisowymi oraz dogodna lokalizacja przy drodze krajowej sprawia, iż nie ma zamówień, którym nie byli byśmy w stanie sprostać.. Do Państwa dyspozycji oddajemy sztab 10 wyszkolonych specjalistów i zachęcamy do sprawdzenia ich kompetencji!