MCE Producent kotłów
MCE Technika Grzewcza i Sanitarna

Historia

1998

Początki działalności naszej firmy sięgają końca ubiegłego stulecia. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 1998 roku, rozpoczynając sprzedaż pras hydraulicznych na terenie Polski, Czech oraz Słowacji. W tym samym czasie w ofercie pojawiły się także automatyczne kotły centralnego ogrzewania opalane węglem oraz drewnem, które początkowo miały stanowić dodatkowy obszar działalności.

2001

Kolejne lata oraz wiążące się z nimi zmiany na rynku przyczyniły się do podjęcia decyzji o zmianie dotychczasowego profilu działalności i skupieniu się na kotłach centralnego ogrzewania. W ciągu następnych 3 lat zdobyliśmy niezbędne doświadczenie w branży grzewczej oraz powiązanej z nią branży hydraulicznej i sanitarnej, bacznie obserwując trendy pojawiające na rynku.

2002

MCE jako jedna z pierwszych firm w Polsce montuje kolektory słoneczne, zajmuje się ich serwisem i dystrybucją. W tym samym okresie rozpoczyna działalność jako Market wod-kan-co-gaz, wprowadzając pierwsze artykuły związane z instalacjami wodnymi, kanalizacyjnymi, ciepłowniczymi i gazowymi do sprzedaży.

2004

Z linii produkcyjnej zjeżdża pierwsza i druga konstrukcja marki MCE – kotły V3 i V7. Pierwszy z nich to kocioł dolnego i górnego spalania opalany drewnem, drugi to w pełni automatyczny kocioł na ekogroszek i pellet. MCE oprócz działalności produkcyjnej rozpoczyna świadczenie usług montażu kotłów centralnego ogrzewania na terenie Małopolski.

2006

Firma zakupiła kolejny budynek, w którym otwarto nowy market wod-kan-co-gaz MCE. Inwestycje w rozrost naszej placówki wiązały się z rozwojem kadry pracowniczej. Nowa siedziba stworzyła wiele dodatkowych miejsc pracy oraz stała się szansą na indywidualny rozwój, umożliwiając jednocześnie współtworzenie lepszego jutra polskiej gospodarki.
2010
MCE zostaje początkowo partnerem, a następnie udziałowcem grupy zakupowej Sangroup.

2010

Gruntowna restrukturyzacja przedsiębiorstwa, której owocem było uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego pozwalającego na harmonijne realizowanie naszej filozofii EKOLOGICZNEJ, INNOWACYJNEJ i KOMPLEKSOWEJ działalności.Pierwszy kocioł marki MCE – model V7 – osiąga 5 klasę emisji spalin.

2010

Gruntowna restrukturyzacja przedsiębiorstwa, której owocem było uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego pozwalającego na harmonijne wypełnianie naszej filozofii EKOLOGICZNEJ, INNOWACYJNEJ i KOMPLEKSOWEJ działalności.

2013

Pierwszy kocioł marki MCE – model V7 – osiąga 5 klasę emisji spalin.

2015

W markecie wod-kan-co-gaz MCE można dokonać zakupu aż 15 000 różnych produktów związanych z branżą wodno-kanalizacyjną, ciepłowniczą i gazową, a liczba produktów dostępnych na zamówienie przekracza 50 000! Bliski kontakt z producentami, ścisła współpraca z działami serwisowymi oraz dogodna lokalizacja przy drodze krajowej sprawia, iż nie ma zamówień i problemów, z którymi nie bylibyśmy w stanie Państwu pomóc.

2017

MCE korzysta z programu dotacji unijnych skierowanych na rozwój sektora MŚP. Pieniądze zostają przeznaczone na zakup nowoczesnych laserów do cięcia stali CNC oraz pozostałych urządzeń wykorzystywanych w produkcji kotłów centralnego ogrzewania.

2018

Kolejny segment działalności firmy – pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz induktory ciepła.

MCE – historia firmy i profil działalności

O Firmie

Usługi stanowią drugi filar działalności firmy MCE. Ścieżka naszej współpracy z klientami rozpoczyna się od wyceny planowanej inwestycji, biegnie przez montaż, aż do serwisu i usług pogwarancyjnych. Zatrudniamy wielu wykwalifikowanych instalatorów i hydraulików, a w razie potrzeby współpracujemy z firmami z instalatorskimi działającymi na terenie całego kraju. Klienci bardzo cenią sobie naszą elastyczność w realizacji inwestycji – zarówno przy montażu kotłów, jak i oczyszczalni ścieków czy nowoczesnych systemów fotowoltaicznych lub pomp ciepła.
Kotły znajdujące się w ofercie naszej firmy są konstruowane w oparciu o nowoczesne technologie, co gwarantuje ich sprawność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Posiadamy kotły dopasowane do najwyższych wymagań, ponadto realizujemy indywidualne projekty zarówno w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, jak i wielkopowierzchniowych placówkach handlowych. Pełen wachlarz naszych produktów obejmuje urządzenia tradycyjne, opalane drewnem i węglem, które są przeznaczone wyłącznie na eksport oraz nowoczesne, przystosowane do spalania biomasy, ekogroszku i pelletu, których obsługa ogranicza się do minimum. Wybór kotłów marki MCE gwarantuje dostęp do rozbudowanej sieci serwisowej. Naszym priorytetem jest wszechstronna obsługa klienta zarówno przed, jak i po zamontowaniu urządzeń grzewczych.

Kotły MCE to przede wszystkim urządzenia 5 klasy, spełniające wymagania Ekoprojektu, dotowane z programów RPO oraz PONE. Starania MCE o wzrost efektywności grzewczej, i tym samym ekologiczności polskich kotłów zostały docenione między innymi przez realizatorów ogólnopolskiego rankingu „Gazel Biznesu” oraz Polską Izbę Ekologii w konkursie „TOP TEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2017”. Duży nacisk na poszczególne fazy produkcji, a także promocji i sprzedaży stanowi, iż jesteśmy wiarygodnym partnerem handlowym. Dzięki niezawodności naszych wyrobów zdobyliśmy uznanie wśród odbiorców i ekspertów. Jesteśmy pewni, że również Państwo dołączą do szerokiego grona usatysfakcjonowanych klientów.
W stałej ofercie posiadamy materiały i urządzenia niezbędne do wykonywania wszelkich realizacji w zakresie techniki grzewczej i sanitarnej.

Od wielu lat współpracujemy z renomowanymi producentami artykułów instalacyjnych. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. kotły węglowe, gazowe, systemy do montażu centralnego ogrzewania, centralnej wody użytkowej, ogrzewania podłogowego, oczyszczalnie ścieków, szamba, kolektory słoneczne, pompy ciepła i wiele innych. Od 2009 r. należymy do jednej z większych grup zakupowych w Polsce – Sangroup. Dzięki tej współpracy możemy zaoferować Państwu najlepszą ofertę cenową i dostęp do produktów z zakresu techniki grzewczej, sanitarnej, ceramiki i armatury łazienkowej. W markecie techniki grzewczej i sanitarnej MCE znajdą Państwo 15 000 sztuk asortymentu związanego z naszą branżą, a liczba produktów dostępnych na zamówienie przekracza 50 000. Ścisła współpraca z producentami, działami serwisowymi oraz dogodna lokalizacja przy drodze krajowej sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać każdemu zamówieniu. Do Państwa dyspozycji oddajemy sztab wyszkolonych specjalistów i zachęcamy do sprawdzenia ich kompetencji!